ACTI-VIT AD3E 100ML
Produsul este recomandat ca stimulator al creşterii la tineretul următoarelor specii: bovine, cabaline, porcine, ovine, caprine, câini, pisici şi păsări, precum şi pentru îmbunatăţirea prolificităţii la efectivele de reproducţie.
Vitamina AD3E poate fi folosită în medicaţia antistres şi asociată cu antibiotice. Se poate folosi în prevenţia unor boli infecţioase sau parazitare (salmoneza, colibaciloza, coccidioza etc.).
De asemenea, Vitamina AD3E se poate folosi pentru susținerea animalelor convalescente sau cu tulburări ale metabolismului mineral, lipidic şi glucidic. Vitamina AD3E poate fi folosită în tratamentul afecţiunilor cutanate, hepatice, oculare, gastroenteritelor, enteropatiilor, animalelor slăbite sau puse la îngrășat.